KADIN OLMAYI HATIRLAMAK

Kitabın iddialı bir ismi var. Okumaya başlamadan önce biraz çekinmedim değil, sanki şu zamanın kadınlarını sert bir dille eleştirecek gibi geldi. Fakat okudukça çok farklı bir kitap olduğunu anladım. Aslında olması gereken kader algısından bahsediyor gibi. Bitirdikten sonra hayatınıza bakışınız değişiyor, biraz daha gülümsüyorsunuz. Bir hafta önce okumama rağmen üzerimdeki etkisi henüz geçmedi.  Yazarın giriş öncesindeki bir paragraflık yazısını eklemek istiyorum.

” okuyacağınız bu kitap, bir kadının hayatını dengeye alabilmesine, kendini yeniden programlayabilmesine ve Rabb’inin onu yarattığı gerçek dişi enerjisiyle var olabilmesine yardımcı olmak için yazıldı.”

Benim dikkatimi çeken kısımlardan bazıları:

Hayatımızın  büyük bir bölümünü suçlu arayarak geçiriyoruz.
 
 
”İşte şunun yüzünden zarar gördüm, bunun yüzünden iflas ettim, şunun yüzünden okula gidemedim, kendimi geliştiremedim…”
 
Bunları bırakın. Kabule geçin.
 
” Evet, biz bunları yaşadık. Artık birini suçlamaktan vazgeçiyorum. Kendimi suçlamaktan vazgeçiyorum. Suçlu aramaktan vazgeçiyorum ve şu andan itibaren bunun sorumluluğunu alıyorum. Bu karmanın benimle birlikte burada, sevgiye dönüşmesine niyet ediyorum. Allahım atalarımdan bana gelen her türlü olumsuz yazgıların, enerjilerin senin sevginle şifalanması için senden yardım dilerim.”
 
Bunu her olay için yapabilirsiniz: iflas, ihanet, kısırdöngüler, dibe vuruşlar, hastalıklar…
 
Duygu ve düşünceyi içinizde fark ettiğiniz anda yakalayın ve yukarıdaki olumlamayla şifalanması için niyet edin.
 
”Dur!” deyin. ”Ben bu olay için kabuldeyim. Artık suçlu aramaktan vazgeçiyorum.”
 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.